Indeksi i cmimeve te konsumit, mars 2010

22/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Në muajin prill të këtij viti, indeksi i çmimeve pësoi ulje të lehtë krahasuar me një muaj më parë. Inflacioni paraqitet në nivelin 4.1% për muajin prill të këtij viti, nga 4.3% që ishte një muaj më parë, sipas të dhënave të Institutit Shqiptar të Statistikave (INSTAT). Krahasuar me të njëjtin muaj të një viti më parë, inflacioni paraqitet gjithsesi më i lartë. Në prill 2010, indeksi i çmimeve të konsumit ishte 3.5%. Inflacioni për grupin “Ushqime dhe pije […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of