Indeksi i Fitch – Tensionet politike e kushtet e jetesës do të sjellin më shumë rreziqe në vitin 2020 për Shqipërinë

13/01/2020 11:30 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProtestat, rritja e tensioneve politike mes partive, bojkoti i opozitës në zgjedhjet lokale, Bashkimi Europian ndaloi hapin për çeljen e negociatave. Të gjitha këto ngjarje të ndodhura në 2019 do të ndikojnë në rritjen e risqeve në 2020 për Shqipërinë dhe kushtet e jetesës për banorët. Ky përfundim, është dhënë nga Indeksi i fundit i Fitch Solution, pjesë e grupit të njohur ndërkombëtar të vlerësimit, Fitch. Indeksi vlerëson rrezikun politik afatshkurtër të Fitch Solutions (STPRI) dhe tregon për më shumë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of