Indeksi i Kapitalit Njerëzor, Shqipëria zbret 15 shkallë nga viti i shkuar, shkak papunësia

18/09/2017 11:34 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShqipëria renditet e 85-a sipas Indeksit të Kapitalit Njerëzor 2017, duke rënë 15 shkallë krahasuar me vitin e shkuar. Renditjen më të mirë në Ballkan e ka Kroacia, e 37, e cila ka parë përmirësime me dy shkallë, Serbia e 60, sërish me pozitë të përmirësuar dhe Maqedonia e 67-a. “World Economic Forum” e rendit Shqipërinë të 85-n në renditjen globale dhe të fundit në Ballkan, me 15 vende zbritje nga raporti i një viti më parë. Në këtë raport […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of