Indeksi / Ndërtuesit presin rritje të mëtejshme të çmimeve më 2021

19/04/2021 12:03 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdërtuesit shfaqin pritshmëri të lartë për rritjen e mëtejshme të nivelit të çmimeve në tremujorin e parë të këtij viti, sipas një ankete që Banka e Shqipërisë ka bërë te bizneset e sektorit, në lidhje me gjendjen financiare dhe pritshmëritë për punësimin dhe çmimet. Ndryshe nga të gjithë sektorët e tjerë që shfaqën doza të larta pesimizmi, për shkak të efekteve negative që ka dhënë pandemia gjatë këtij viti në aktivitetet e tyre, sektori i ndërtimit arriti t’i mbijetojë krizës […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of