Industria automotive i rikthehet rritjes 

21/12/2020 10:16 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIndustria automotive i është rikthyer normalitetit me angazhimin thuajse të plotë të fuqisë punëtore, përmbushjen e planeve të fillimvitit dhe hyrjen në treg të një kompanie të re japoneze. Pavarësisht krizës së përgjithshme në tregje, operatorët tregojnë se gatishmëria e kompanive shqiptare është vlerësuar nga klientët në një kohë si kjo dhe pritet të sjellë më shumë kontrata, kurse protokollet e sigurisë kanë sjellë rritje të dukshme të kostove. Viti 2021, edhe pse ende i paqartë, pritet të jetë më […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of