Industria automotive në Europë nis rikuperimin, por priten falimentime

29/06/2020 9:30 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Shitjet e makinave të pasagjerëve në Europë shënuan për herë të parë në maj një lloj rikuperimi, pas hapjes së salloneve dhe ekspozitorëve që u mbyllën dy muaj rresht, për shkak të pandemisë. Regjistrimet e mjeteve të reja në Bashkimin Europian, pranë Shoqatës së Tregtisë së Lirë në Europë dhe në Britaninë e Madhe ranë me 57%, në raport me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Ky ishte maji më i keq që nga viti 1990, kur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of