Industria automotive në rritje, koreano-jugorët e Yura-s nisin prodhimin në mars

14/01/2020 9:22 AM 0 komente

Industria automotive vitet e fundit po përjeton “lulëzimin” e saj në një vend ku njohuritë për të ishin anemike dhe oferta për këtë grup investitorësh në raport me rajonin ishte më e dobëta. Por përpos këtij fakti, kompanitë që kanë hedhur sytë nga Shqipëria kanë ardhur në rritje dhe kjo për meritë të krahut të lirë të punës, pozicionit të favorshëm gjeografik dhe mbi të gjitha faktit se proceset që sillen këtu nuk janë të komplikuara dhe nuk kërkojnë ndonjë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of