Industria e bukes dhe cilesia e miellit

12/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga PROF. DR. KRISTAQ TENEQEXHI UNIVERSITETI “FAN S. NOLI KORçE Me sa duket, midis lashtesise se kultivimit te nje bime dhe vlerave te saj per njeriun, ekzistojne lidhje te fuqishme. Kjo ndodh edhe me bimen e grurit. Tashme, pranohet se mbi 70% e popullates ne glob ushqehet me grure. Mielli qe rrjedh prej blojes se grurit eshte nje prej produkteve baze ne dieten e njeriut. Kohet e fundit (pas vitit 1995) edhe aziatiket po preferojne te ushqehen me grure […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of