Industria e gezofeve, gati per lufte qe rte perqafojer moden

24/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pas dekadash zëvendësimi të lëkurës së kafshëve me prodhime të leshta, shumë etiketa do të vendosen përsëri në materialet e diskutueshme, si lëkurët e kafshëve. Aksesorë të tillë si çizme, çanta, madje deri edhe te syzet, të gjitha kanë gjetur vend në koleksionet 2011/2012 të stilistëve si Givenchy dhe Armani. Ky është një lajm i mirë për industrinë e lëkurave dhe njëkohësisht lajm i keq për mbrojtësit e kafshëve. “Duke parë tek ‘In Style’ apo ‘Vogue’, kam vërejtur se […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of