Industria e sigurimeve përballë pandemisë

27/04/2020 11:26 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Efekti domino në ekonomi, i shkaktuar nga koronavirusi, ka bërë të pasigurta edhe ato industri që në gjenezë janë të destinuara të ofrojnë siguri si kompanitë e sigurimit. Këto të fundit pohojnë se kufizimi i qarkullimit dhe izolimi kanë ndikuar tek ulja e shitjeve. Në afatgjatë, për vetë paqartësinë e situatës, pritet që të ketë tkurrje në disa segmente të tregut si sigurimi vullnetar apo policat kufitare e kartoni jeshil. Nga ana tjetër, më 1 prill duhet të kishte […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of