Industria e tekstilit nis shthurjen

12/08/2019 8:11 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Shkëlqimi i eksporteve shqiptare të tekstilit po venitet prej vështirësive që po kalon sektori nga rënia e euros, vonesat në rimbursimin e TVSH-së, mungesa e fuqisë punëtore, kriza politike dhe mbarimi i efekteve të ‘Pranverës Arabe’. Eksportet e tekstilit shënuan ulje vjetore me 1.8% në tre muajt e parë të vitit, pas një rritje të admirueshme në vitet e shkuara. Fabrikat e mëdha skanojnë problematikën, teksa evoluimi i teknologjisë e vë sektorin para sfidave të reja. Ja si mund […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of