Industria italiane, bien shitjet dhe porosite

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

Në muajin prill shitjet e industrisë kanë regjistruar një ndryshim nga një muaj më parë dhe një rënie prej 22.5% krahasuar me prillin e vitit 2008. Këto të dhëna bëhen të ditura nga ISTAT. Porositë e industrisë kanë shënuar një reduktim prej 3.7% krahasuar me muajin mars të këtij viti dhe rreth 32.5% krahasuar me prillin e 2008. Në katër muajt e parë të 2009 treguesit faturat dhe porositë krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë, kanë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of