Industria përpunuese kënaqet me pak

04/11/2019 11:35 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë renditjen e “Monitor 200”, sipas të ardhurave, pyetëm shumë nga sipërmarrësit e mëdhenj se pse industria përpunuese, që do t’i rriste vlerën e shtuar vendit, nuk parapëlqehet për investime. “Tregu shqiptar është relativisht i vogël dhe konsumi është i ulët. Shteti duhet të nxisë industrinë e përpunimit drejt eksporteve në këtë fushë, pasi kompanitë nuk kanë leverdi të prodhojnë vetëm për tregun vendas, dhe produktet e importit janë shumë konkurruese”, tha z. Ilir Saliaj, presidenti i rrjetit të supermarketeve, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of