Infeksionet e reja janë akoma rreziku më i madh për ekonominë amerikane

22/06/2020 12:23 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ekonomia amerikane po rihapet dhe tregu i punës po rritet sërish pas humbjeve dramatike gjatë përiudhës së bllokimit nga Covid-19. Por një rrezik i madh qëndron përpara. Rreth 87 për qind e ekonomistëve që marrin pjesë në Anketën Kombëtare të Asociimit Kombëtar të Ekonomisë së Biznesit besojnë se do të ketë një valë të dytë të infeksionit. Kjo mund të sjellë një rimbyllje të biznesve dhe mund të bëhet rreziku më i madh për ekonominë amerikane këtë vit. Pandemia […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of