Inflacioni, ende jo shqetesues

27/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTeksa, Banka e Shqiperise ka mbajtur te pandryshuar normen baze te interesit, shqetesimet per nivelin e larte te inflacionit ne vendet ne zhvillim duket se po shtohen Bankierët qendrorë në botë dhe ekspertët e ekonomisë ishin të qetë në fillim të këtij viti, se presionet inflacioniste nuk do të ishin shumë të qëndrueshme dhe do të lehtësoheshin në gjysmën e dytë të vitit. Por besimi i tyre duket se po lëkundet. Departamenti Amerikan i Bujqësisë publikoi javën e kaluar një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of