Inflacioni i Eurozonës, sërish në nivele të ulëta për qershorin

27/07/2014 9:28 AM 0 komente
TEMA TE NGJASHME:

Inflacioni në Eurozonë gjatë qershorit qëndroi i ulët, ashtu sikur edhe pritej në nivelin të cilin Banka Qendrore Europiane e quan “zona e rrezikut”, teksa çmimet në rënie të ushqimit dhe thirrjeve telefonike neutralizuan çmimet më të shtrenjta të duhanit dhe restoranteve, treguan të dhënat e fundit. Çmimet e konsumit në 18 vendet që përdorin euron u rritën 0.1% në muajin në qershor për një fitim prej 0.5% nga viti në vit – e njëjta normë vjetore e inflacionit si […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of