Inflacioni, mars 2020

13/04/2020 11:50 AM 0 komente

Rritja e çmimeve në disa artikuj ushqimorë në fund muajit mars si pasojë e mbifurnizimeve që shkaktoi kriza e COVID -19, çoi inflacionin në muajin mars 2,1% niveli më i lartë që nga gushti 2018. INSTAT raportoi se një vit më parë ky ndryshim ishte 1,1%. Ndryshimi mujor i indeksit të çmimeve të konsumit në muajin Mars 2020, krahasuar me Shkurt 2020, është 0,6%. Krahasuar me muajin mars 2019, rritja më e madhe e çmimeve vërehet në grupin “Ushqime dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of