Informaliteti rural

03/02/2020 12:16 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë supermarket synon t’i bëjë fermerët rumunë që të paguajnë taksat. Por deri më tani ka rezultuar i pasuksesshëm Supermarketi i ri i Rumanisë në pronësi të shtetit, “Unirea Agro-Food Trade House”, duket si një nyje e të kaluarës komuniste. Dy dyqanet e para, të cilat u hapën në tetor, nuk është se ofrojnë produkte të veçanta. Raftet e tyre janë kryesisht të mbushura me kavanoza me reçel dardhe dhe me mish derri plot me dhjamë, shkruan The Economist. Por […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of