INSIG: Do të mbajmë rritje të qëndrueshme

11/02/2013 3:59 PM 0 komente

Kompania me kapital shtetëror e sigurimeve në varësi të Ministrisë së Financave e mbylli vitin 2012 me një performancë të mirë, veçanërisht në tregun e “Jetës”. Drejtuesit janë optimistë dhe besojnë se do të ruhet kjo rritje e qëndrueshme në treg edhe gjatë këtij viti Të dhënat e fundit të tregut të sigurimeve treguan se INSIG pati rritje të aktivitetit të saj në treg. Në sigurimin e “Jo-Jetës”, rritja e primeve të shkruara bruto, për vitin 2012, ishte modeste në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of