INSTAT: Produktiviteti ne ulje

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Edhe pse kanë përparësi që të prodhohen në vend (çka u mundëson kosto më të ulëta transporti dhe deri tani dhe mbrojtje nga importi me anë të tarifave), produktet vendase shqiptare nuk arrijnë që të konkurrojnë në treg me çmime më të lira. Pa folur pastaj për problemet e cilësisë, ku prodhimi vendas nuk ka arritur akoma të mposhtë ende perceptimin e shqiptarëve se mallrat e importit janë me cilësi më të mirë (Një sondazh i pak kohëve më […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of