Institucionet ndërkombëtare të shqetësuara për kontrollin për PPP

02/03/2020 10:10 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintInstitucionet ndërkombëtare kanë shprehur vazhdimisht shqetësimin e tyre për nivelin e lartë të përdorimit të projekteve të partneritetit publik privat (PPP), e lidhur më së shumti me mungesën e strukturave për kontrollin e tyre, analizën kosto-përfitime dhe kapacitetin e firmave që janë angazhuar me këto projekte. Matteo Colangeli, kreu i Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) në Shqipëri, ka pohuar më herët për “Monitor” se rreziqet lidhen kryesisht me natyrën e pakërkuar të propozimeve të këtyre PPP-ve, çka nënkupton […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of