Instrument per te marre maksimumin nga tregu i punes.

15/02/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Flet Adriana Berberi, administratore e deleguar e universitetit “Marin Barleti”. Eshte e vertete qe pervoja e arsimit te larte jopublik eshte e shkurter, por nga ana tjeter ne kemi pasur mundesine te ndjekim modele dhe pervoja te vendeve me te zhvilluara, qe na kane sherbyer si model dhe standard per zhvillimin e arsimit te larte. Ne kete kuptim, ne nuk na duhet te shpikim, por thjesht te kuptojme çfare eshte e rendesishme per Shqiperine, per tregun e punes dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of