Integriteti i administratës tatimore dhe lufta kundër korrupsionit

06/04/2015 8:30 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIshte i qartë dhe mjaft kuptimplotë mesazhi i ambasadorit Donald Lu në fjalën e tij në mbrëmjen e datës 1 prill 2015, në Hotel Rogner, organizuar nga Dhoma Amerikane e Tregtisë, në lidhje me përmirësimin e klimës së biznesit dhe luftën kundër korrupsionit. Në këtë kontekst, në kushtet kur treguesit ekonomikë dhe financiarë janë jo premtues, kur publikut nuk i jepet ajo transparencë që duhet nëpërmjet medias, kur zyrtarët kanë frikë të shprehen në media, kur niveli i pasigurisë për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of