Inteligjenca Artificiale, çfarë mendojnë vërtet njerëzit?

05/08/2019 8:42 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintInteligjenca Artificiale është një ndër instrumentet më të fuqishme që kemi si shoqëri   Sipas një sondazhi te 20 mijë persona në 27 vende, përdorimi i Inteligjencës Artificiale duhet të jetë objekt i një studimi më të thelluar. Ndërkohë që potenciali dhe fuqia e Inteligjencës Artificiale për të transformuar jetën tonë është i pranuar në mbarë botën dhe zbatimet e saj mund të parashikohen në thuajse të gjitha fushat – nga arsimi në shëndetësi – ka ende disa pengesa për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of