Inteligjenca Artificiale dhe muzika, kufijtë e rinj të artit

09/07/2018 8:18 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintInteligjenca Artificiale takon muzikën: Yamaha e shndërron një balerin në një pianist, falë një sistemi që përkthen lëvizjet njerëzore në muzikë. Në vitet e fundit, kompanitë më avangardë nga e gjithë bota kanë investuar në kërkimin dhe zhvillimin e projekteve të Inteligjencës Artificiale. Këto teknologji të reja përfaqësojnë sigurisht një revolucion në forcimin e proceseve të biznesit, aq shumë sa që tani flitet për “valën e tretë të ndryshimit industrial”, siç e cilësuan Paul Daugherty dhe Jim Wilson në librin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of