Inteligjenca Artificiale, si do të jenë profesionet e së ardhmes

24/06/2019 12:06 PM 0 komente

Puna po ndryshon për shkak të automatizimit dhe Inteligjencës Artificiale, por nuk do të zhduket   Inteligjenca Artificiale dhe automatizimi po ndryshojnë botën e punës. Gjithnjë e më shumë po flitet se profesionet e së ardhmes do të ndryshojnë nga ato të sotme. Shumë pyesin se cilat profesione do të zhduken – dhe cilat të tjera – sot të panjohura – do të bëhen të rëndësishme. Disa ditë më parë u publikua një kërkim nga Cognizant, shoqëri amerikane e fokusuar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of