Interesat e ulëta, faktorë vendimtarë në nxitjen e kërkesës për kredi

14/06/2021 12:52 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervista me Liljana Shkodra, Drejtore e Divizionit Retail dhe Anëtare e Bordit Menaxhues, Banka OTP Albania   Pandemia nuk pati ndikim negativ në tregun e kredisë hipotekore dhe volumi i disbursimeve të reja për këtë produkt u rrit me rreth 30% krahasuar me një vit më parë, pohon në një intervistë për revistën “Monitor”, Liljana Shkodra, Drejtore e Divizionit Retail dhe Anëtare e Bordit Menaxhues në Bankën OTP Albania. Normat e ulëta të interesit, sipas saj, janë faktor vendimtar në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of