Interesat tavan favorizojnë konkurrencën e pandershme

22/03/2021 12:26 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Akan Ajdini, drejtor i përgjithshëm i IuteCredit   Akan Ajdini, drejtor i përgjithshëm i IuteCredit, thotë për revistën “Monitor” se kompania që ai drejton, në parim është kundër ndërhyrjeve në tregun e lirë dhe të konkurrencës mbi baza jo të barabarta. Ai mendon se transparenca me publikun është më e rëndësishme se tavani dhe në fund, klienti bën zgjedhjen e vet, pasi informohet qartë për të gjitha alternativat dhe kostot. Z. Ajdini argumenton se një normë interesi maksimale […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of