Interesi italian

03/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Magdalena Alla Biznesmene italiane, te cilet zene 60% te investimeve te huaja ne Shqiperi, vazhdojne te bujtin ende per te njohur tregun fqinj shqiptar, i cili edhe pse i vogel, ofron shume mundesi; per te tregtuar, prodhuar me nje krah te lire pune, por edhe per te sherbyer si ure lidhese me vende te tjera ne Ballkan. Jane biznesmene te fushave te ndryshme; qe nga ndertimi, energjetika, infrastruktura e transporti, bujqesia dhe agroindustria etj. Mes sipermarresve gjen te kenaqur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of