IntesaSanpaolo, rritje e kapitalit

10/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGrupi i madh bankar italian ka njoftuar nje shtim te kapitalit prej 5 miliarde eurosh, duke i paraprire kerkesave te Basel III Rritja e kapitalit me 5 miliardë euro nga grupi italian IntesaSanpaolo (që ka filial edhe në Shqipëri) gjatë javës së kaluar ishte sa e papritur aq dhe e mirëstudiuar. “Ka qenë një vendim i rëndësishëm dhe shumë nuk e prisnin, por ishte një vendim që u mor në interes të bankës dhe të aksionerëve të saj”, pohoi Dr. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of