Investimet dhe politikat fiskale

18/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Xhavit CURRI Konsulent fiskal Te investosh do te thote te angazhosh mjete monetare ne nje projekt, duke hequr dore nga konsumimi i menjehershem i tyre dhe duke pranuar njekohesisht edhe nje lloj rreziku, me synimin per te rritur te ardhurat dhe fitimet ne te ardhmen. Per nje biznes, investimi eshte nje operacion ekonomik thelbesor, qe synon ndertimin apo zoterimin e mjeteve, perdorimi i te cilave do te zgjase per shume vite ushtrimore. Kurse per nje individ, ose per […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of