Investimet e huaja, 2019

30/03/2020 12:54 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintInvestimet e huaja arritën në 1.08 miliardë euro në vitin 2019, me një rritje prej 5.7% në krahasim me një vit më parë, duke arritur në një nivel rekord, sipas statistikave të Bankës së Shqipërisë. Investimet në energji ranë me 26% në krahasim me një vit më parë, duke zbritur në 330 milionë euro, si rrjedhojë e përfundimit të punimeve të projekteve të mëdha, si gazsjellësi TAP dhe hidrocentralet mbi lumin Devoll. Gjithsesi, energjia është sektori që tërhoqi më shumë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of