Investimet e huaja bien me 20% në tremujorin e parë

20/07/2020 9:10 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShqipëria do të përballet shumë shpejt me një emergjencë, teksa investimet e huaja janë në rënie, si rrjedhojë e mbarimit të TAP dhe krizës së Covid-19, në një kohë që sipërmarrësit shqiptarë po preferojnë që të investojnë fondet e tyre të lira jashtë vendit. Banka e Shqipërisë raportoi në bilancin e pagesave të tremujorit të parë 2020, se investimet direkte (neto) ishin 214 milionë euro ndaj 285 milionë euro një vit më parë. Rënia është gati 25%. Kjo ecuri, sipas […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of