Investimet në energji/ OSHEE dhe OST, rreth 80 milionë euro në rrjet në 2019-n

03/02/2020 1:14 PM 0 komente

Viti 2019 ishte një vit i vështirë për kompanitë publike të sektorit energjetik, i përkufizuar nga një situatë hidrike jo e favorshme, importe të larta, probleme me pagesat dhe pezullim të investimeve në disa raste. Pezullimet në projekte u bënë vetëm për një pjesë të tyre, ndërkohë që ato prioritare vazhduan të paktën për OSHEE-në, e cila ishte e vetmja që njoftoi rishikim të planit në mes të vitit të shkuar dhe kërkoi autorizimin e Entit Rregullator të Energjisë. Vetëm […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of