Investimet në hotele arrijnë mbi 100 milionë euro, rritet interesi

16/12/2019 10:47 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSektori i turizmit është theksuar vazhdimisht si një motor kryesor në rritjen ekonomike dhe nxitja e tij përmes paketave të dedikuara duket se ka kulmuar në vitin 2019 me një vlerë investimesh mbi 100 milionë euro, dukshëm në rritje nga vitet e mëparshme. Të dhënat e Institutit të Statistikave tregojnë se lejet e dhëna për hotele apo ndërtesa të ngjashme kapin vlerën 12,7 miliardë lekë. Kjo vjen në kushtet kur në vitin 2018 falë një pakete të dedikuar për ‘brand […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of