Investimet. Zgjidhja perfundimtare e importit

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Hapat tashmë janë hedhur. Investimet për linjat e reja të importit, mes të cilave ato që janë duke e zbatuar dhe ato që janë ende në letra, duket se japin efektet e një “drite jeshile” për të ardhmen e situatës elektroenergjetike në Shqipëri. Kreu i OST-së Ymer Balla, shpjegon se hapi i parë ai për ndërtimin e linjës së interkonjeksionit Tiranë-Podgoricë, e cila financohet nga banka gjermane KFW, është në fazën kur shoqëria kroate, fituese e tenderit, ka nisur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of