Investimi australian që i jep shpresë vendlindjes së Çajupit

10/10/2016 11:59 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNga Alket Braho Fillimisht ishte një vizitë familjare në vendlindjen e mikut të tij shqiptar dhe më pas erdhi ideja për të investuar. George Andrews, një shtetas australian me origjinë greke, ka nisur prej pak kohësh të zbatojë një plan biznesi në Zagorie, një prej krahinave më të bukura në Jug të vendit, që prej vitesh vuan zbrazjen nga emigrimi dhe mungesa e vëmendjes shtetërore. Në vendlindjen e Andon Zako Çajupit, në fshatin Sheper, po ndërtohet me ritme të shpejta […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of