Investimi i pasurive tregtare

13/07/2020 12:50 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Dashuria e investitorëve për pronën tregtare po vihet në provë. Sektori po përballet me tronditje Ju mund të mos e kuptoni, por një pjesë gjithnjë e më e madhe e kursimeve dhe pensioneve tuaja është hedhur në ndërtesat tregtare ku ju punoni, blini dhe flini, shkruan The Economist. Ideja origjinale ishte që këto investime do të siguronin një rrjedhë të qëndrueshme fitimesh për dekada me radhë, siç bënin obligacionet qeveritare përpara se normat e interesit të binin kaq poshtë. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of