Investitore te huaj, drejt turizmit

17/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Shoqata e Investitorëve të Huaj fton sipërmarrësit të shohin mundësitë e investimit në sektorin e turizmit. Problemet e pronësisë, pengesë për investimet Turizmi në Shqipëri vlerësohet ndër sektorët kryesorë ku mbështetet zhvillimi i vendit dhe po tërheq gjithnjë e më shumë vëmendje nga politika, por edhe sipërmarrjet. Investimet në fushën e turizmit u cilësuan si rruga më e mirë për të rritur të ardhurat e sipërmarrjeve, por edhe ekonominë e vendit, sipas ekspertëve të fushës që morën pjesë në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of