Irlande, dalin ne shitje dy banka

13/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Agjencia e Menaxhimit të Borxhit në Republikën e Irlandës do të nisë procesin e shitjes së depozitave dhe aktiveve të Bankës anglo-irlandeze dhe Irish Nationwide Building Society. Një javë më parë, qeveria prezantoi planet e ristrukturimit për dy kompanitë shtetërore te Komisioni Europian. Ata gjithashtu kanë përfshirë bashkimin e Anglo Irish dhe Irish Nationwide. Anglo Irish pritet të ketë një humbje prej 17.6 miliardë eurosh (14.9 miliardë paund) në 2010-n. Ky nivel duket se do të thyejë rekordin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of