Ish-pronaret ne pritje te fondit fizik te tokave

19/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintInterviste me kryetarin e Agjencise se Kthimit dhe Kompensimit te Pronave, Besnik Maho Nëse do të ishte zbatuar neni 15 I Ligjit famëkeq 7501, “Për token bujqësore”, që bëri pronarë fshatarët, sot problemi i ish-pronarëve do të ishte zgjidhur në masën 70% duke iu kthyer tokat e trashëguara. Ky nen thotë “nëse toka nuk punohet brenda 1 viti, ajo I merret atij që e disponon”.Dhe nëse qeveritë shqiptare do të kishin pasur vullnetin e plotë për të zbatuar ligjet, asgjë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of