ISHP: Ekonomia, shkak për 70% të aborteve në 2017

03/09/2018 11:59 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMë shumë se 70% të aborteve u kryen vitin e kaluar nga gra me gjendje të rënduar ekonomike. Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, i cili ka analizuar abortet sipas statusit ekonomik të femrave, është gjetur se pjesa dërrmuesve e ndërprerjes së barrës bëhet nga gra që janë të papuna dhe që nuk kontribuojnë në skemën e sigurimeve. Teksa vitet fundit shihet një tendencë në rritje për abortet edhe te gratë në marrëdhënie pune, të cilat nxiten të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of