Ishte kundërshtuar edhe nga FMN/ Shtyhet ligji për Korporatën e Investimeve

22/07/2019 10:57 AM 0 komente

Komisioni i Ekonomisë ka shtyrë miratimin e projektligjit për Korporatën e Investimeve. Arben Elezi, nënkryetar i komisionit, bëri të ditur se ligji për korporatën e investimeve është shtyrë, me konsensusin e opozitës dhe të mazhorancës. “Do të bëhet një komision duke u shqyrtuar nga ekspertët dhe dy përfaqësues të opozitës dhe mazhorancës. Do ta shqyrtojmë dhe çdo gjë do të bëhet në dobi të qytetarëve shqiptarë, sepse ligji për Korporatën nuk ka transparencë dhe nuk u shërben qytetarëve shqiptarë”, – […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of