Ishujt e Thesarit

04/02/2019 8:20 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMalta dhe Qipro, dy prej ekonomive më të vogla të Bashkimit Europian, po përballen me probleme në rritje në drejtim të pastrimit të parave   Kur Marshall Billingslea, zyrtari amerikan i Thesarit, në krye të departamentit që merret me çështjet e pastrimit të parave, vizitoi Qipron në maj të 2018-s, mesazhi që ai dha atje ishte shumë i ashpër. Zyra e tij kohët e fundit akuzoi për pastrim parash nga Rusia, ABLV-në, bankën e tretë më të madhe e Letonisë, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of