Ishulli i aluminit ne Ballkan

29/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Laura çela  Si po zgjerohet me shpejtesi Pespa&Albania Alumin ne tregjet e huaja jashte vendit. Thuajse 30% e totalit te shitjeve kryhen ne Ballkan e Europe. Administratori Petoshati: Pes Italise dhe Greqise, se shpejti do hyme dhe ne tregun gjerman Lavdosh Petoshati mund te jete nder te paktet biznesmene shqiptare, qe sipermarrjen e tij e ka zgjeruar pertej kufijve gjeografike. Kompania qe ai menaxhon, Pespa&Albania Alumin ka 4 fabrika ne Durres, dege ne pothuajse te gjitha rrethet e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of