Ishulli tjeter i Europes

11/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQipro, shteti i vogel i Eurozones, po perpiqet te vere rregull ne financat dhe bankat e tij Si një nga shtetet më të vogla të Eurozonës, Qipro normalisht e mirëpret vëmendjen ndërkombëtare. Për momentin, gjithsesi, do të preferonte të mbante një profil të ulët, shkruan “The Economist”. Ndërsa Irlanda negocioi një paketë shpëtuese, një ulje në renditje i borxhit të qeverisë qipriote nga “Standard & Poor’s”, më 16 nëntor, shërbeu si një kujtues i parehatshëm i ngjashmërive që ishulli i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of