Israir Airlines fillon fluturimet dy herë në javëTel Aviv-Tiranë

29/06/2018 5:56 PM 0 komente

Tirana  International   Airport  (TIA)  njofton se i  uroi  sot  mirëseardhjen   184 pasagjerëve të parë të Israir Airlines, avioni i të cilit, fluturoi nga Tel Aviv drejt kryeqytetit të Shqipërisë.

TIA organizoi një ceremoni të vogël me rastin e fillimit të operimit të destinacionit të ri nga qyteti i Izraelit drejt Tiranës.

Linja e re është programuar çdo të martë dhe të premte deri në fund të shtatorit dhe do të shërbejë  për  të forcuar  marrëdhëniet  ndërmjet  Shqipërisë  dhe  Izraelit,  veçanërisht  në fushën e ekonomisë.

“Ky lajm na gëzon shumë. TIA i mbështet këto destinacione financiarisht me qëllimin për të zhvilluar turizimin dhe për ta ngritur në një shkallë më lart, imazhin e Shqipërisë,” u shpreh Dr Rolf Castro-Vasquez, Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i TIA-s.

TIA premton se stafi i saj është i përgatitur më së miri për të përballuar fluksin e pasagjerëve gjatë verës, si dhe për të ofruar standardet  më të larta të mundshme  të shërbimit  dhe komoditetit të tyre.

 

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of