IT, motori i ekonomise

17/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPerpjekje per te lidhur sektorin e teknologjise se informacionit me sipermarrjet e tjera ne vend Industria e teknologjisë së informacionit (IT) dhe ajo e software-ve ka rëndësi strategjike për ekonominë shqiptare, vlerësojnë ekspertët e IT në Shqipëri. Software është një teknologji ndërsektoriale që ka ndikim të madh në industritë e tjera për sa i përket produktivitetit, efikasitetit dhe konkurrueshmërisë. Përfaqësuesit e Agjencisë Gjermane për Bashkëpunim Ndërkombëtar (GIZ), pranojnë se industria e software-ve është një industri strategjike dhe konsiderohet si motor […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of