Italia, pandemia do vijojë të peshojë

18/01/2021 9:05 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Italia, partneri kryesor tregtar i Shqipërisë, po rimëkëmbet nga një rënie e thellë, por pandemia dhe pasojat e saj negative vazhdojnë të peshojnë mbi aktivitetin ekonomik, veçanërisht në shërbime. Rimëkëmbja nuk ka gjasa të jetë e mjaftueshme që prodhimi real të kthehet në nivelet para-pandemike deri në vitin 2022. Pas rritjes së shpejtë të pritur në vitin 2020, deficiti qeveritar dhe borxhi do të bien ngadalë në vitin 2021 dhe 2022. Inflacioni i çmimit të konsumit parashikohet të shkojë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of