Izraeli kërkon të nisë eksportin e kanabisit në botë

20/11/2017 1:06 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKur Asi Naim, një djalë izraelit, i cili vuan nga autizmi, filloi të përplaste kokën në mur dhe të lëndonte veten në mënyra të tjera, prindërit e tij provuan çdo lloj ilaçi psikiatrik për ta qetësuar. Asgjë nuk funksionoi. “Ai ishte krejtësisht jashtë normales së tij, – tha nëna e tij, Ricky Naim Blumenfeld. – Ishte e frikshme”. Pastaj Asi hyri në një program kërkimi që mbështetej te kanabisi, në spitalin Shaarei Zedek të Jerusalemit. Pas një periudhe prove, ai […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of